Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


 

Naše MŠ - únor 2023

Únor v naší školce

Na začátku února se naši malí Mravenci seznamovali se zdravými životními návyky a osvojovali si poznatky k podpoře zdraví. K tématu nás navštívila lektorka s enviromentálním vzdělávacím programem zaměřeným na „Bylinky“. Děti se tak seznámily s některými druhy bylin, jejich vůní a využitím. Měly možnost si samy vyrobit voňavý polštářek, který jim dělá radost v jejich domovech. K programu bylo připraveno několik pohybových a didaktických her. Tento měsíc nás potěšilo i logopedické divadlo s pohádkou „O pejskovi, kterému nešlo štěkat“.

Únor je ve znamení masopustu, proto i my jsme se po dobu dvou týdnů tomuto tématu věnovali. Vyráběli jsme, malovali a povídali si o masopustu a jeho tradicích. K masopustu také patří dobré jídlo. Proto malí Mravenci nejen koblížky ochutnali, ale také perfektně zahráli pohádku „O Koblížkovi“. Toto období vyvrcholilo masopustním karnevalem, který jsme si všichni moc užili.

Na konci měsíce jsme zavítali do tématu „Čím budu, až vyrostu“. Dětem jsme přiblížili různé druhy povolání. Vyprávěli si o povolání jejich rodičů a čím by rády byly, až vyrostou. Také nás v naší školce navštívil Hasičský záchranný sbor z Přelouče. Hasiči děti seznámili se svou prací, ale i s hasičskou technikou, kterou si děti mohly prohlédnout i rukama. Při této návštěvě byly také děti poučeny o bezpečném chování a ochraně zdraví. Ve spolupráci s rodiči ve školce proběhly další zajímavé návštěvy a besedy. Přijel za námi pan Janata, který dětem přivezl nejen obrovský traktor ukázat a osahat, ale dozvěděli jsme se mnoho užitečného o jeho práci. Přivítali jsme i pana Šikla, který dětem připravil interaktivní zábavu, aby jim přiblížil jeho povolání elektromechanika. Děkujeme všem ostatním rodičům za nabídky, které se nám jednoduše do programu už nevešly.

Teď už se všichni těšíme na příchod jara a plavecký kurz, který v březnu zahajujeme.

Vaši Mravenci


Publikováno 3. 3. 2023 10:05

Naše MŠ - leden 2023

Po Novém roce se naši Mravenci ve školce sešli v hojném počtu. První týden jsme si povídali o prožitých Vánocích, dárcích od Ježíška a seznámili jsme se s tradicí příchodu Tří Králů.

V dalším týdnu se Mravenci učili pečovat o naše ptactvo. Vyráběli lojové koule, krmítka a naučili  se poznávat ptáčky, kteří přilétají v zimě do krmítek.

Protože konečně přišla pravá zima a napadl sníh, volba dalšího tématu byla jasná „Mravenci a zimní radovánky“. Při pobytu venku si sněhu děti opravdu užívaly. Koulovaly se, stavěly sněhuláky a také jezdily na pekáčích. Povídali jsme si o znacích zimy, tvořili, malovali a zdobili zimními výkresy interiér školky. Také jsme uspořádali malou módní přehlídku na téma „Zimní móda“. Děti tak  získaly povědomí o ochraně našeho těla v mrazivém počasí a tím jsme pozvolna přešli na další téma „Naše tělo“, kterému se budeme věnovat i na začátku měsíce února. Naši malí Mravenci již poznají části lidského těla, kostru, orgány a jejich funkci. Při tomto tématu často využíváme vzdělávací program „Lidské tělo“ na interaktivním panelu. V neposlední řadě si budeme povídat o tom, jak o tělo pečovat a osvojovat si dovednosti k podpoře zdraví a bezpečnosti.

V měsíci lednu nás ve školce navštívil program Zdravé nožičky a loutkové divadlo Jiřího Polehni.

 

S přáním hezkých dnů zdraví vaši Mravenci


Publikováno 10. 2. 2023 13:07

Naše MŠ - listopad a prosinec 2022

Milí rodiče, ani na závěr roku se v naší školce nezahálí.

Na začátku listopadu jsme se ocitli v tématu „Skřítci a strašidla“. Právě při tomto tématu se děti seznámily se svátkem Helloween a tím získaly povědomí o tradicích jiných kultur. Povídali jsme si, dlabali dýně a zdobili školku strašidly. Děti si také velmi užily strašidelný karneval, kde si zasoutěžily, zatančily a užily si spoustu legrace.

V dalších dnech se Mravenci věnovali podzimní přírodě, jejím proměnám a dalšímu tvoření z přírodnin. Zima se blíží a venku napadl první sníh, proto se naši malí mravenci opět vrátili do lesa. Učili se poznávat volně žijící zvířata. Už vědí, která zvířátka celou zimu spí, která si dělají zásoby a kterým je potřeba v zimě pomáhat. Proto jsme několikrát při vycházkách navštívili nedaleký les s krmelcem, kam jsme přinesli kaštany a seno.

Podzim nám utekl jako voda a nastal adventní čas. Děti se podílejí na vánoční výzdobě školky a neustále něco tvoří. I naše mravence ve školce navštívil Mikuláš, anděl a čert. A i když čert vypadal na první pohled hrozivě, byl nakonec hodný a děti dostaly bohatou nadílku.

1. a 8. prosince proběhly vánoční dílničky. Poprvé tvořily maminky samotné, 8.12. šlo o společné tvoření rodičů s dětmi.

Děti si předvánoční atmosféru užívají. Zpíváme koledy a učíme se básničky s vánoční tématikou, pečeme cukroví a nejvíce ze všeho se těšíme na nekrásnější svátky v roce. Už i naši třídu zdobí vánoční stromeček, a tak se děti již nemohou dočkat, až nás ve školce navštíví Ježíšek.

 

Za všechny děti i zaměstnance školky Vám přejeme krásné Vánoce a v novém roce hodně štěstí a pevné zdraví.

Vaši mravenci.


Publikováno 19. 12. 2022 10:42

Naše MŠ - říjen 2022

Naše MŠ – říjen 2022

 

Milí rodiče, další měsíc je za námi  a tak se hlásíme s informacemi o dění v naší školce….

V měsíci říjnu mravenci zavítali na pole. Seznámili se s plodinami,  proč je pěstujeme. Také si zahráli pohádku „O veliké řepě“. Abychom si pamatovali, co vše se na poli pěstuje,  pekli  jsme i muffiny. V dalších týdnech jsme se věnovali lesu. Mravenci prozkoumávali les a změny v přírodě. Seznamují se s názvy stromů. Poznávají,  jaký je rozdíl mezi jehličnatými a listnatými stromy. Poznáváme nějaké druhy hub a v neposlední řadě děti vedeme k ochraně přírody  a ekologii. Podzim je krásně barevný a  pobízí k tvoření. Naši pilní mravenci svými výrobky vyzdobili okna i interiéry školky.

Říjen nám přinesl příjemné podzimní počasí plné sluníčka a toho jsme maximálně využili při hrách na školní zahradě, vycházkách a při pozorování přírody.

Ke konci měsíce bohužel skončila ŠKOLA SPORTU. Ale už teď se můžeme těšit na výlety do SOLNÉ JESKYNĚ.

Také nás ve školce navštívila logopedická pohádka „O líném jazýčku“ (divadlo Žofka) a hudební pohádka „O Nelince“.

 


Publikováno 11. 11. 2022 13:13

Vánoční focení

Milí rodiče, dne 23.11.2022 proběhne tematické vánoční focení. Tak si držme- ať jsou děti zdravé J. Pokud někdo chce vyfotit i sourozence, domluví se s říďou.

Vánoční focení

Balíček obsahuje  1. záběr    1ks fotografie 15x20

                                                  2ks fotografie 10x15

                                2. záběr    1ks fotografie 15x20

                                                  2ks fotografie 10x15

Koláž jako Pf (záběr 1 a záběr 2) ve velikosti 15x20 - Celkem tedy 7ks tištěných fotografií.

Cena balíčku 300,-

 

Foto bude poskytnuto i v digitální podobě. Fotky budou pod heslem nahrány na rajče, kde si je mohou rodiče zdarma stáhnout. Vaše holky ze školky


Publikováno 21. 10. 2022 12:38

Solná jeskyně

SOLNÁ JESKYNĚ BIRDIE -     BLIŽŠÍ INFORMACE

 

TERMÍNY :  14.11,  21.11 , 28.11 , 5.12 , 12.12

 

V DEN ODJEZDU PŘINESTE PROSÍM   50,-KČ / DÍTĚ NA VSTUP DO JESKYNĚ.

CO SEBOU?   VŮBEC NIC.

DEJTE  PROSÍM DĚTEM OBLEČENÍ, U KTERÉHO NEBUDETE ŽELET TO, ŽE SE VÁM VRÁTÍ BÍLÉ A SLANÉ OD SOLI, VE KTERÉ SI DĚTI  PO POSLECHU POHÁDKY BUDOU HRÁT.

Faktura za dopravu bude rozpočítána po jejím doručení. Faktura  bude vystavena  po každé návštěvě jeskyně.  Soli zdar!


Publikováno 13. 10. 2022 10:59