Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - září 2023

Naše MŠ - září 2023

Září v naší školce

Prázdniny nám všem utekly závratným tempem a už se zase scházíme v naší školce. Pro letošní školní rok jsme třída Veverčat a tomu jsme přizpůsobili výzdobu interiéru celé školky.

V září jsme se plní elánu přivítali, seznámili se s novými dětmi a vzpomínali na prázdniny. Začátek školního roku je pro některé nové děti složitý, ale naši noví mladí kamarádi byli postupně plně začleněni do kolektivu Veverčat. O to se nepostarali pouze paní učitelky a asistentky, ale také starší děti, které k nám už chodí několikátým rokem. Teď už víme, že jsme vše překonali a že se do školky a na kamarády každé ráno moc těšíme.

V prvních týdnech adaptace jsme si hodně povídali, hráli si, ale především jsme se seznamovali s pravidly a bezpečností. Celé září nám počasí přálo, a tak jsme hodně času „řádili“ na školní zahradě.

Od 13. září nás pravidelně navštěvují trenéři a „škola sportu“. Všechna Veverčata mají z pohybu radost a „cvíčo“ je moc baví.

V polovině měsíce proběhla ve spolupráci s rodiči důležitá akce pod názvem „Natírání domečku“. Tatínkové oblékli pracovní oděv, chopili se štětců a během chvíle byl náš domeček na hračky zase jako nový. A aby tato akce nebyla jen o práci, naplnili jsme svá bříška opečenými špekáčky a zazpívali si při kytaře. Všichni jsme si toto setkání velmi užili.

Poslední týden se Veverčata přesunula do ovocného sadu. Poznávali jsme ovoce z našich zahrad, ale i ovoce exotické. Plody jsme ochutnávali, poznávali podle vůně a pomocí hmatu.

V září nás také navštívilo divadlo Pernštejni s krásnou loutkovou pohádkou.

Léto nám skončilo a podzim přichází, ale my máme velké plány, takže se je na co těšit.

Mějte krásné dny, Vaše Veverčata.