Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - říjen, listopad 2023

Naše MŠ - říjen, listopad 2023

Podzim v naší školce

S přicházejícím podzimem se naše Veverčata přesunula z ovocného sadu do zahrádek. Ochutnávali jsme zeleninu, tvořili a připravili si  různé vynikající saláty.

Začátkem října nás svou návštěvou potěšil klaun Eddie. Show to byla velkolepá, plná zábavy a triků. Pobavila nejen všechna Veverčata, ale i dospěláky.

Protože se chystala velká událost pro nové občánky obce Valy, tak i my jsme se tomuto tématu věnovali. Vítání občánků se uskutečnilo v naší školce, a tak jsme jí vyzdobili v duchu této zvláštní příležitosti. Secvičili jsme krátké pásmo básniček a písniček a vyrobili jsme krásná přání pro naše nejmenší a jejich rodiče.

Další týden jsme se věnovali lesu, a to především stromům a jejich plodům.  Stromy jsme nejen poznávali, ale také jsme pozorovali změny v přírodě. Jehličnaté a zbarvující se listnaté stromy jsme poznávali především na vycházkách.

Poslední říjnové dny patřily svátku Halloween a strašidlům. Opět jsme naši školku „převlékli“ a vyzdobili především okna lucernami z vydlabaných dýní. Poslední týden vyvrcholil strašidelným karnevalem. Veverčata soutěžila, tančila a mlsala, zkrátka si užívala bezva dopoledne, zpestřené návštěvou divadla Pernštejni.

Poslední říjnový den nám zahrálo strašidelnou pohádku divadlo
„U dvou sluncí“.

Tento měsíc nás také s výchovně vzdělávacím programem
„Ptáci“ navštívila lektorka. Děti byly seznámeny s některými druhy našeho ptactva a už ví, kteří ptáčci na podzim odlétají do teplých krajů a o které se musíme v zimě postarat.

Poslední říjnovou středu jsme se museli rozloučit se „školou sportu“. Při lekcích Veverčata rozvíjela nejen fyzickou zdatnost, ale také si vyzkoušela několik druhů sportů, jako florbal, volejbal, basketball, atd. S trenéry to bylo „bezva“ a tímto jim děkujeme.

Po halloweenském týdnu si Veverčata opět skočila do lesa. Tentokrát jsme se seznamovali s volně žijícími zvířátky, ale především jak se připravují na zimu. Teď už Veverčata vědí, kteří zvířecí kamarádi celou zimu spí, kdo si dělá zásoby a kterým zvířátkům musíme v zimě pomáhat.

Další téma neslo jméno  „Veverčata a dráček Papíráček“. V tomto týdnu jsme si procvičili především barvy, geometrické tvary, početní řadu a předškoláci i číslice.

V polovině listopadu se uskutečnila předvánoční dílnička s maminkami a dětmi. Díky maminkám a ručičkám jejich šikovných dětí vznikly překrásné a originální výrobky, které se na vánočním jarmarku budou prodávat samy.

Teď už nás čeká advent a my už se na tento kouzelný čas moc těšíme. V neposlední řadě Vás všechny srdečně zveme, na vánoční jarmark, který se uskuteční 11.12.2023 v 16 hodin na zahradě naší školky. Přijďte se potěšit, nasát vánoční atmosféru a udělat si radost krásnou vánoční dekorací.

Moc se na Vás těšíme.

Vaše Veverčata