Úvod > Zápis

Zápis

Přijímací řízení probíhá na MŠ na základě Zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v posledním platném znění.

• Ředitelka školy po dohodě se zřizovatelem školy vyhlásí termín zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání. Žadatelé (zákonní zástupci dětí) mají možnost si se svými dětmi prohlédnout zařízení, pohrát si, dozvědět se potřebné informace o MŠ. Pravidelně je konán "Den otevřených dveří", kde jsou zákonní zástupci seznámeni s podmínkami přijetí dítěte.
  • Zákonní zástupci obdrží v MŠ " Žádost o přijetí dítěte do MŠ" na příslušný školní rok. Tuto "Žádost" řádně vyplní a včetně lékařského potvrzení (ne staršího než jeden měsíc před zápisem) o zdravotní způsobilosti dítěte k docházce do MŠ předají v určeném termínu osobně zpět do MŠ.
  • O přijetí - nepřijetí dítěte je zákonný zástupce v zákonné lhůtě vyrozuměn zveřejněním výsledků přijímacího řízení na viditelném místě školy. V případě většího počtu „Žádostí“ než je kapacita volných míst, zašle nebo osobně předá ředitelka školy odůvodněné „Rozhodnutí o nepřijetí dítěte do MŠ“ na základě podmínek školy pro přijímací řízení a kritérií MŠ Valy pro přijímání dětí.
  • Pokud jsou v MŠ volná místa i během školního roku, může ředitelka školy provádět přijímací řízení i mimo období oficiálního zápisu.
  • Žádosti o přijetí dětí do MŠ jsou řádně evidovány a Rozhodnutí o přijetí - nepřijetí dítěte také.
  • Děti jsou přijímány do výše volných míst k naplnění stanovené kapacity MŠ.
  • Zákonní zástupci nově přijatých dětí jsou pozváni na "Informativní schůzku", kde jsou seznámeni se Školním vzdělávacím programem, Školním řádem MŠ Valy, Směrnicí MŠ o úplatě za předškolní vzdělávání, Směrnicí MŠ o školním stravování…

Ředitelka MŠ Valy bude při přijímání děti k předškolnímu vzdělávání vycházet z podmínek školy pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání a z kritérií MŠ pro konkrétní školní rok:

• kritéria jsou zveřejněna nejdéle 1 měsíc před termínem Zápisu dětí do MŠ Ve Valech

Dokumentace, která se vztahuje k přijetí dítě a jeho pobytu v MŠ:

• Žádost o přijetí dítěte do MŠ s potvrzením lékaře o zdravotní způsobilosti dítěte
  • Rozhodnutí o přijetí – nepřijetí dítěte do MŠ
  • Podmínky školy pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání
  • Kritéria přijímacího řízení
  • Dohoda o dočasném přerušení - ukončení docházky dítěte do MŠ
  • Zmocnění k vyzvedávání dětí jinou osobou než je zákonný zástupce
  • Žádosti a rozhodnutí týkající se "úplaty" za předškolní vzdělávání a školské služby
  • Údaje o dítěti do školní matriky

Ve Valech dne 28. 3. 2018                                                  Mgr. Hana Nejedlá - ředitel

Zápis do MŠ 2023/2024

Datum konání: 6. 4. 2023

Zápis - obecné informace

Publikováno 6. 4. 2023 10:48

Zápis do ročníku 2022/2023

Datum konání: 12. 5. 2022

Zápis - obecné informace

Publikováno 11. 4. 2022 17:57

Zápis do MŠ 2021/222

Datum konání: 1. 1. 2021

Publikováno 21. 3. 2022 11:53

Obecné informace k zápisu

Datum konání: 1. 9. 2020

(1) Povinné předškolní vzdělávání se vztahuje na státní občany České republiky, kteří pobývají na území České republiky déle než 90 dnů, a na občany jiného členského státu Evropské unie, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů.

Publikováno 21. 3. 2022 11:48