Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


 

Novější 1 3

Naše MŠ - listopad a prosinec 2022

Milí rodiče, ani na závěr roku se v naší školce nezahálí.

Na začátku listopadu jsme se ocitli v tématu „Skřítci a strašidla“. Právě při tomto tématu se děti seznámily se svátkem Helloween a tím získaly povědomí o tradicích jiných kultur. Povídali jsme si, dlabali dýně a zdobili školku strašidly. Děti si také velmi užily strašidelný karneval, kde si zasoutěžily, zatančily a užily si spoustu legrace.

V dalších dnech se Mravenci věnovali podzimní přírodě, jejím proměnám a dalšímu tvoření z přírodnin. Zima se blíží a venku napadl první sníh, proto se naši malí mravenci opět vrátili do lesa. Učili se poznávat volně žijící zvířata. Už vědí, která zvířátka celou zimu spí, která si dělají zásoby a kterým je potřeba v zimě pomáhat. Proto jsme několikrát při vycházkách navštívili nedaleký les s krmelcem, kam jsme přinesli kaštany a seno.

Podzim nám utekl jako voda a nastal adventní čas. Děti se podílejí na vánoční výzdobě školky a neustále něco tvoří. I naše mravence ve školce navštívil Mikuláš, anděl a čert. A i když čert vypadal na první pohled hrozivě, byl nakonec hodný a děti dostaly bohatou nadílku.

1. a 8. prosince proběhly vánoční dílničky. Poprvé tvořily maminky samotné, 8.12. šlo o společné tvoření rodičů s dětmi.

Děti si předvánoční atmosféru užívají. Zpíváme koledy a učíme se básničky s vánoční tématikou, pečeme cukroví a nejvíce ze všeho se těšíme na nekrásnější svátky v roce. Už i naši třídu zdobí vánoční stromeček, a tak se děti již nemohou dočkat, až nás ve školce navštíví Ježíšek.

 

Za všechny děti i zaměstnance školky Vám přejeme krásné Vánoce a v novém roce hodně štěstí a pevné zdraví.

Vaši mravenci.


Publikováno 19. 12. 2022 10:42

Naše MŠ - říjen 2022

Naše MŠ – říjen 2022

 

Milí rodiče, další měsíc je za námi  a tak se hlásíme s informacemi o dění v naší školce….

V měsíci říjnu mravenci zavítali na pole. Seznámili se s plodinami,  proč je pěstujeme. Také si zahráli pohádku „O veliké řepě“. Abychom si pamatovali, co vše se na poli pěstuje,  pekli  jsme i muffiny. V dalších týdnech jsme se věnovali lesu. Mravenci prozkoumávali les a změny v přírodě. Seznamují se s názvy stromů. Poznávají,  jaký je rozdíl mezi jehličnatými a listnatými stromy. Poznáváme nějaké druhy hub a v neposlední řadě děti vedeme k ochraně přírody  a ekologii. Podzim je krásně barevný a  pobízí k tvoření. Naši pilní mravenci svými výrobky vyzdobili okna i interiéry školky.

Říjen nám přinesl příjemné podzimní počasí plné sluníčka a toho jsme maximálně využili při hrách na školní zahradě, vycházkách a při pozorování přírody.

Ke konci měsíce bohužel skončila ŠKOLA SPORTU. Ale už teď se můžeme těšit na výlety do SOLNÉ JESKYNĚ.

Také nás ve školce navštívila logopedická pohádka „O líném jazýčku“ (divadlo Žofka) a hudební pohádka „O Nelince“.

 


Publikováno 11. 11. 2022 13:13

Vánoční focení

Milí rodiče, dne 23.11.2022 proběhne tematické vánoční focení. Tak si držme- ať jsou děti zdravé J. Pokud někdo chce vyfotit i sourozence, domluví se s říďou.

Vánoční focení

Balíček obsahuje  1. záběr    1ks fotografie 15x20

                                                  2ks fotografie 10x15

                                2. záběr    1ks fotografie 15x20

                                                  2ks fotografie 10x15

Koláž jako Pf (záběr 1 a záběr 2) ve velikosti 15x20 - Celkem tedy 7ks tištěných fotografií.

Cena balíčku 300,-

 

Foto bude poskytnuto i v digitální podobě. Fotky budou pod heslem nahrány na rajče, kde si je mohou rodiče zdarma stáhnout. Vaše holky ze školky


Publikováno 21. 10. 2022 12:38

Solná jeskyně

SOLNÁ JESKYNĚ BIRDIE -     BLIŽŠÍ INFORMACE

 

TERMÍNY :  14.11,  21.11 , 28.11 , 5.12 , 12.12

 

V DEN ODJEZDU PŘINESTE PROSÍM   50,-KČ / DÍTĚ NA VSTUP DO JESKYNĚ.

CO SEBOU?   VŮBEC NIC.

DEJTE  PROSÍM DĚTEM OBLEČENÍ, U KTERÉHO NEBUDETE ŽELET TO, ŽE SE VÁM VRÁTÍ BÍLÉ A SLANÉ OD SOLI, VE KTERÉ SI DĚTI  PO POSLECHU POHÁDKY BUDOU HRÁT.

Faktura za dopravu bude rozpočítána po jejím doručení. Faktura  bude vystavena  po každé návštěvě jeskyně.  Soli zdar!


Publikováno 13. 10. 2022 10:59

Naše MŠ - září 2022

Milí rodiče,  přestože  jste se téměř bez výjimek  rozhodli využívat komunikační kanál aplikace

 „ Naše MŠ“, kde se odehrává veškeré aktuální dění včetně fotodokumentace, rozhodli jsme se stručně shrnout dění za měsíc září na našem webu a vložit sem alespoň několik fotografií..

 

Během prvního měsíce jsme se zejména adaptovali. Dařilo se nám slzičky otírat i postupně s nimi skoncovat????

Učili jsme se pravidla společného soužití ve škole, hovořili o bezpečném chování ve škole i na zahradě MŠ. Opakovaně jsme se vypravili i do Lepějovického lesa. Problém byl, že někteří z nás nechtěli chodit, nejsou zvyklí šlapat pěšky. A tak nám paní učitelky domlouvaly, ať vyměníme odrážedla za své nohy.

Začali jsme cvičit se školou sportu. S trenéry si cvičení užíváme.

Ve třídě byl prostor na vzdělávání – Nejprve jsme se věnovali rodině a jejím členům, jménům. Na téma rodiny nás přivedla svatba paní ředitelky, na kterou jsme všichni vyrazili.

Pak nastal čas seznámení se se zahradami. Nejprve s ovocem,  následně se zeleninou. Vařili jsme, čuchali, ochutnávali, malovali, kreslili, modelovali, stříhali a lepili, pracovali na interaktivním panelu, zpívali, učili se básničky a říkanky. Těšíme se na další dobrodružství- Vaši Mravenci


Publikováno 30. 9. 2022 10:11

Schůzka rodičů

 

VÍTÁME VŠECHNY MRAVENCE DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2022/2023

 

 

ZVEME RODIČE VŠECH  NAŠICH DĚTÍ NA ZAHAJOVACÍ SCHŮZKU, KTERÁ SE KONÁ

 8.9. 2022 OD 16: 00HOD.

TĚŠÍME SE NA VÁS.


Autor: Mš Valy Publikováno 5. 9. 2022 13:08

Novější 1 3