Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


 

Naše MŠ - květen,červen 2024

Květen a červen v naší školce

Začátkem května jsme se věnovali našim maminkám. Veverčata vyrobila svým nejdražším k jejich svátku krásná přání a dárečky. O maminkách jsme si povídali, jak vypadají, jaké jsou, co rády dělají, kdy se smějí, proč mohou být smutné… Jedno je ale jisté, pro každého je právě ta jeho maminka nejkrásnější a nejhodnější.

Celé Česko žilo mistrovstvím světa v hokeji, takže i my jsme se k fandění připojili. Veverčata hrála hokej venku i uvnitř. Povídali jsme si o tom, že jsme Češi a co to znamená. Vymýšleli jsme básničku na podporu našeho teamu a zpívali „hokejovou hymnu“. Vyrobili jsme si dresy naší reprezentace, které jsme vyvezli i na společný výlet. V naší školce jsme přivítali hokejisty, kteří nám ukázali hokejovou výstroj. Protože jsme fandili z celého srdce, zapojili jsme se do soutěže o největšího hokejového fanouška. A světe div se, my to vyhráli! Podepsaný originální dres mistrů světa byl náš.

Dále jsme na několik dní zavítali do říše hmyzu. Druhy hmyzu jsme poznávali, povídali si o stavbě jejich těl a proč je hmyz užitečný. Hrou jsme si přiblížili vývoj motýla, život v úlu a mraveništi. Broučky jsme nepoznávali pouze na obrázcích, ale především při pobytu venku, pomocí lup a zvětšovacích kukátek.

Společný výlet se nám také vydařil. Tentokrát jsme navštívili Heroland – Zemi her. Park je plný zábavy a zážitků. Každé z dětí si tam zařádilo, ať už na dřevěném hradě, na trampolínách nebo čtyřkolkách. Po fyzických výkonech a lumpačení jsme výlet zakončili výborným obídkem.

Den dětí je v naší školce další příležitostí k oslavě. Letos jsme se rozhodli oslavit tento výjimečný den hledáním pokladu. Na každém stanovišti na cestě za pokladem byl připraven úkol, který rozvíjel např. fyzickou zdatnost nebo fantazii. Po úspěšném zdolání všech překážek a hádanek děti nalezly poklad ukrývající sladkosti a drobné hračky. Oslava pokračovala na školní zahradě mlsáním nanuků a soutěžemi. Oslava Dne dětí se vydařila a byla plná smíchu a zábavy.

Konec školního roku se pomalu blížil a tak nastal čas loučení s našimi předškoláky. Přestože se jednalo o loučení, naši zahradní slavnost jsme pojali zvesela a s humorem. Tomu i odpovídalo krátké vystoupení našich Veverčat. Při této příležitosti nás navštívil bublinář. Děti i dospěláci měli možnost vyzdobit se tetování v našem „tetovacím“ studiu a vyfotit se na památku ve fotokoutku. Pro všechny bylo připraveno občerstvení, o které se postaraly především naše šikovné maminky, kterým moc děkujeme.

Závěrem školního roku jsme se už společně těšili na prázdniny a letní dobrodružství. Veverčata si povídala, co je v létě čeká a kam pojedou. Také jsme si připomněli bezpečnost při sportu, koupání a na ulici. Hodně času jsme trávili na školní zahradě a při vysokých letních teplotách využívali k osvěžení mlhoviště a ráchali se v bazénku.

Také vám všem přejeme krásné léto se spoustou zážitků.

 

Vaše Veverčata


Publikováno 26. 6. 2024 12:41

Výsledky zápisu na školní rok 2024/2025

Výsledky zápisu na školní rok 2024/2025


Publikováno 21. 5. 2024 8:10

Naše MŠ - březen,duben 2024

Jaro v naší školce

Jaro je v plném proudu a my si ho užíváme jak se patří…….

Březen je měsíc knihy, proto i my jsme se tomuto tématu věnovali. Veverčata nás seznamovala se svými oblíbenými knížkami, z kterých jsme si předčítali. Poznávali jsme pohádkové bytosti a hráli si divadelní a loutková představení. Veverčata si také vyrobila překrásné záložky do svých knih.

Jaro pomalu přicházelo a příroda se kolem nás probouzela. Začátek jara nám tentokrát přinesl opravdu teplé počasí, které nám poskytlo ideální příležitost pro různé vzdělávací venkovní aktivity. Během pobytu venku děti hledaly známky jara a pozorovaly měnící se stromy a první jarní květiny. Jaro nás také inspirovalo ve výtvarné činnosti a vydařené obrázky vyzdobily interiéry naší školky.

Svátky jara se pomalu blížily, proto jsme se pustili do velikonočního tvoření. Veverčata vyrobila překrásné kraslice a velikonoční dekorace, které následně zkrášlily jejich domovy. Jednou z aktivit bylo setí velikonočního osení. Tato činnost nebyla pouze zábavná, ale i vzdělávací. Nejenže  se děti naučily jak semínka sázet a starat se o ně, ale učily se také zodpovědnosti a trpělivosti.

Po Velikonocích jsme se ještě na pár dnů vrátili k jaru a přírodě. Zahradničení nám jde skvěle, proto jsme sázeli květiny a kvetoucími truhlíky ozdobili okna školky.

S příchodem jara se mnoho zvířat raduje z přírůstků do své rodiny. Rozhodli jsme se tedy věnovat čas poznávání domácích zvířat a jejich mláďat. S dětmi jsme si také povídali o životních cyklech, péči o zvířata a jejich významu pro člověka.

Naše předškoláky čekal zápis do základní školy. Nejstarší Veverčata se k zápisu už moc těšila, proto nastal čas prověřit si jejich dovednosti a znalosti. Také jsme si uspořádali zábavný a zároveň poučný den, během kterého jsme si zahrály na školu. Děti to natolik zaujalo, že si na školu hrály i o volných hrách a při pobytu venku. Díky tomu si mohly i vyzkoušet roli učitelky ve škole. Veverčata měla možnost prohlédnout si různé školní pomůcky, písanky, pracovní sešity a čítanky. Někteří budoucí prvňáčci se pochlubili aktovkami, které mají již připravené do první třídy.

22. dubna slavíme Den Země. Tento významný svátek jsme oslavili i v naší školce, a to řadou aktivit zaměřených na ochranu našeho životního prostředí. Veverčata se například učila rozeznávat druhy odpadů a správně je třídit. Oslava Dne Země byla příležitostí naučit se více o tom, jak přispět k lepšímu a zdravějšímu světu.

Konec dubna patřil tradičně čarodějnicím. Proto se naše školka proměnila v čarodějnické doupě. Naše malé čarodějnice a malí čarodějové připravovali kouzelné lektvary a učili se různá zaklínadla. Další den jsme uspořádali čarodějnický rej plný soutěží, cvičení s koštětem a tanečků.

Jaro nám přichystalo také několik divadelních představení. Potěšit nás s pohádkou přijelo divadlo Pernštejni a divadlo U dvou sluncí. Dále nás navštívilo mobilní planetárium s příběhem o ročních obdobích.

Celé jaro Veverčata jezdila plavat do bazénu Žabáček v Přelouči. Plavání bylo super a děti své plavecké dovednosti určitě zlepšily.

Konec školního roku se pomalu blíží, ale nás toho ještě hodně čeká ...

Přejeme všem hezké a prosluněné dny. Vaše Veverčata


Publikováno 2. 5. 2024 12:43

Zápis do Mš Valy na školní rok 2024/2025

Zápis do Mš Valy proběhne 3.5.2024

 

 

Kritéria 2024/2025


Publikováno 2. 4. 2024 13:23

Naše MŠ - leden,únor 2024

Zima v naší školce

Všechna Veverčata Vás zdraví a přináší informace o dění v naší školce.

V novém roce jsme se po prožitých svátcích zase ve školce všichni sešli a na uplynulé období navázali tématem příchodu Tří králů. Nejen že jsme si o Třech králích povídali, ale tentokrát jsme se ve spolupráci s Charitou Přelouč Tříkrálové sbírky i zúčastnili. Děti byly nadšené, že se mohly zapojit a získat peníze pro dobrou věc.

Zima byla v plném proudu, proto jsme na toto téma hodně tvořili a malovali. Zimní dekorace tak vyzdobily interiéry naší školičky.

V dalším týdnu jsme věnovali pozornost našim ptáčkům. Veverčata se učila poznávat některé druhy ptactva. Ptáčky jsme pozorovali u krmítka na školní zahradě a při vycházkách. Také jsme vyrobili lojové koule, abychom nakrmili ptáčkům bříška.

Následující dva týdny jsme s dětmi objevovali tajemství lidského těla a učili se, jak pečovat o své zdraví a pohodu. Veverčata se dověděla o stavbě lidského těla, jeho částech, orgánech a jejich funkci. Dalším zajímavým tématem, které jsme prozkoumávali, byly smyslové orgány. Děti objevily, jak funguje zrak, sluch, čich a hmat.

Veselí, smích a radost, to vše je Masopust v naší školce. Masopustní karneval byl plný her a soutěží, které rozvíjeli dětskou kreativitu a pohybové dovednosti. Samozřejmě nechyběly ani tradiční masopustní pokrmy.

Už v předškolním věku je důležité, aby se děti seznámily s různými druhy povolání a vnímaly jejich smysl. Po dobu dvou týdnů jsme si hráli na různé profese a osvojovali jsme si jejich náplň. Během tohoto bloku jsme si do MŠ pozvali vojáka AČR a paní kadeřnici, aby dětem přiblížili, co jejich povolání obnáší. Veverčata také navštívila v roli zákazníků místní prodejnu potravin a seznámila se s profesí prodavačky. Vyzkoušela si povolání pizzaře, módního návrháře obuvi, zahradníka, kuchaře…..

V půlce měsíce února naše Veverčata zahájila plavecký kurz v Žabáčkovi v Přelouči. Takže každý pátek hup do plavek a jede se „plavčit“.

Zima nám přinesla spousty zážitků a příjemných chvil. Ale jaro už klepe na dveře a my se na toto roční období moc těšíme.

Mějte hezké dny, Vaše Veverčata.


Publikováno 7. 3. 2024 12:27

Naše MŠ - prosinec 2023

Prosinec v naší školce

Ve středu 11. prosince se naší školní zahradě vypukla akce, na kterou jsme se týdny ve školce připravovali. Rodiče spolu s dětmi vyráběli, všichni se zapojili. Ano, jednalo se o tradiční vánoční jarmark. Tato událost byla plná veselí, vánoční atmosféry a naplněna očekáváním našich malých Veverčat. Naši malí šikulové se s předstihem a s obrovským nadšením pustili do výroby vlastních vánočních výrobků, které následně prezentovali na jarmarku.

Pro všechny návštěvníky jarmarku bylo připraveno bohaté občerstvení. Rodiny si mohly pochutnat na lahodných dobrotách a sdílet radostné okamžiky.

Už od samého začátku akce nás přivítaly děti veselým zpěvem koled a vánočními básničkami. Jejich spontánnost a radost byly nakažlivé a vytvořily nezapomenutelný začátek našeho vánočního jarmarku. Svým vystoupením nám všem Veverčata připomněla, že Vánoce jsou především o radosti a lásce.

Celou dobu trvání jarmarku nás provázel orchestr složený z kolegů Josefa Pecky a několika členů skupiny Technics. Jejich melodie vytvořily příjemnou kulisu a doladily atmosféru akce. Kapela tak přispěla k tomu, že byl náš jarmark ještě výjimečnější.

Na naší školní zahradě se podařilo vytvořit prostor plný lásky, radosti. Tato vánoční událost předčasně rozzářila naše srdce a připravila nás na blížící se sváteční období.

Jarmark nejenže přinesl radost a tvořivost, ale také v nás probudil vánoční těšení, které se stalo námětem pro následující dny ve školce. Děti se s nadšením ponořily do povídání o Ježíškovi, poslouchaly jeho příběh a sdílely dojmy a očekávání z blížících se Vánoc. Všem, kteří nakoupili a podpořili tak děti naší MŠ moc děkujeme.

Velmi jsme si užili společné pečení cukroví, kde každý malý kuchař měl příležitost projevit svou kreativitu a dovednosti. Navíc jsme vyráběli originální vánoční přáníčka, která se stala milým dárkem pro jejich blízké.

Vrcholem těšení se stala návštěva Ježíška, který zahalil naši školku do magie Vánoc a nadělil dětem do školky nové hračky a stavebnice. Jeho návštěva nám přinesla další radostné okamžiky, a my jsme si společně užívali kouzlo vánočního období.

Všem čtenářům přejeme krásné prožití Vánoc a do nového roku mnoho štěstí a zdraví.

Vaše Veverčata


Publikováno 21. 12. 2023 10:40