Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


 

Naše MŠ - květen 2023

Květen v naší školce

Květen nám utekl a my jsme si ho moc užili.

V prvním týdnu jsme navázali na předchozí téma „Den země“. Naši malí Mravenci se proto ocitli ve vesmíru. Povídali jsme si, prohlíželi encyklopedie a také „skoukli“ dokumentární videa. A aby děti vnímaly téma Vesmír ještě lépe, tak jsme si na něj i zahráli.

Další týden patřil maminkám. Děti o svých maminkách vyprávěly: „Jaká je, co ráda jí, co ráda dělá, jak vypadá, atd.“ A nemůžeme se divit, že pro každého je právě ta jeho maminka nejlepší a nejkrásnější. Aby se děti svým maminkám za péči a trpělivost odměnily, vyrobily ke Dni matek krásná přáníčka a ještě je obdarovaly svými fotografiemi.

Následující týden Mravenci zavítali mezi domácí zvířata. Už bezpečně umějí pojmenovat všechna hospodářská zvířátka a jejich mláďata. Také vědí, proč některá zvířata chováme a jaký z nich máme užitek. Mezi domácí zvířata patří i mazlíčci a aby nezůstalo pouze u povídání a prohlížení obrázků, navštívila naši školku morčátka, suchozemská želvička a kočička. Dopoledne se zvířátky si děti užily a hezky se o ně postaraly.

Tento týden jsme si od zvířátek na jeden den odskočili do Pekla. Na Čertovině se dětem moc líbilo. Čertice naše Mravence v čertí škole pořádně vyzkoušela a také je přivítal sám vládce pekel Lucifer. Celý výlet jsme zakončili výborným obědem.

Závěrem měsíce jsme odletěli do říše hmyzu. Hmyz je všude kolem nás a toho jsme museli pořádně využít. Proto jsme oprášili lupy a zvětšovací kukátka, která jsme využívali především při pobytu venku. Svou návštěvou nás také potěšila lektorka se vzdělávacím programem „Motýli“. Na toto téma jsme navázali a začali si povídat o životě včel.

V květnu nás také navštívilo divadlo Pernštejn a logopedické divadlo Žofka.

Teď už je před námi poslední měsíc před letními prázdninami. A o tom, jak jsme ho prožili brzy zase napíšeme.

 

Vaši Mravenci


Publikováno 5. 6. 2023 13:42

Naše MŠ - duben 2023

Duben v naší školce

Po Velikonocích jsme se zase ve školce všichni sešli plní zážitků z prožitých svátků a koledy.

Čas zápisu do školy se pomalu blížil, proto téma na nadcházející dva týdny bylo jasné. Naši Mravenci si o škole nejen povídali, ale také jsme si na školu hráli. Ukázali jsme si školní pomůcky, desky s písmenky, čítanku, sešity, písanky a jiné. K prohlubování znalostí a dovedností jsme opět často využívali interaktivní tabuli se vzdělávacími programy. Někteří z našich předškoláků se pochlubili svými aktovkami a penály, které již mají připravené do školy. Mohlo by se zdát, že toto téma bylo pouze pro naše nejstarší Mravence, ale do všech činností se se zájmem zapojovaly i mladší děti.

22. dubna jsme oslavili Den Země. Proto i Mravenci zavítali do tématu ekologie a ochrany přírody. V posledním týdnu měsíce dubna nás čekalo tradiční „pálení čarodějnic“. Takže jsme téma o ochraně naší Země na pár dnů opustili a vrátíme se k němu zase v květnu.

Při těšení na čarodějnice naši Mravenci hodně tvořili a vyráběli. Na závěr jsme uspořádali čarodějnický rej. Naše školka se v tento den proměnila v čarodějnické doupě, kde se čarovalo, tancovalo, soutěžilo a také nemohly chybět sladké odměny a občerstvení.

V dubnu jsme také ukončili plavecký kurz. Mravenci si to v bazénu užili a určitě zdokonalili své plavecké dovednosti.

V tomto měsíci nás také navštívilo logopedické divadlo Žofka a divadlo pana Polehni.

Teď už se těšíme na dny plné sluníčka a nejvíc na náš školkový výlet do Pekla Čertovina.

Mějte hezké dny, Vaši Mravenci.


Publikováno 9. 5. 2023 12:52

Zápis do MŠ 2023/2024

Zápis do MŠ 2023/2024


Publikováno 6. 4. 2023 12:37

Naše MŠ - březen 2023

Březen v naší školce

 

Haló, haló, opět se vám hlásí Mravenci s novinkami ze školky. Jaro se přiblížilo, proto naší malí Mravenci začali pilně pracovat na výzdobě oken a interiéru naší školky. Děti se také seznamovaly s přírodou a jejími proměnami. Při pobytu venku a vycházkách jsme pozorovali pučící stromy, keře a první jarní květiny. Protože se naši Mravenci těší na pravé jaro plné sluníčka, bylo na čase rozloučit se se zimou, a to starým zvykem, „vynášením Morany“.

Velikonoce jsou za dveřmi, a proto se děti seznámily s tradicemi, tradičním jídlem a opět se hodně tvořilo. Pod rukama dětí vznikaly překrásné kraslice a další velikonoční dekorace, které ozdobí jejich domovy. Mravenci jsou opravdu šikovní, proto jsme se pustili i do pečení velikonočního beránka.

V měsíci březnu jsme již zahájili plavecký výcvik v „Žabáčkovi“ v Přelouči. Lektorky výcviku děti seznamují s vodou a technikami plavání hravou formou. Plavání si děti užívají.

V prvním jarním měsíci nás přijelo do školky potěšit hned několik divadel: Divadlo Pernštejni, Divadlo U dvou sluncí a logopedické divadlo Žofka.

S přáním hezkých Velikonoc se loučí vaši Mravenci.


Publikováno 6. 4. 2023 11:13

Naše MŠ - únor 2023

Únor v naší školce

Na začátku února se naši malí Mravenci seznamovali se zdravými životními návyky a osvojovali si poznatky k podpoře zdraví. K tématu nás navštívila lektorka s enviromentálním vzdělávacím programem zaměřeným na „Bylinky“. Děti se tak seznámily s některými druhy bylin, jejich vůní a využitím. Měly možnost si samy vyrobit voňavý polštářek, který jim dělá radost v jejich domovech. K programu bylo připraveno několik pohybových a didaktických her. Tento měsíc nás potěšilo i logopedické divadlo s pohádkou „O pejskovi, kterému nešlo štěkat“.

Únor je ve znamení masopustu, proto i my jsme se po dobu dvou týdnů tomuto tématu věnovali. Vyráběli jsme, malovali a povídali si o masopustu a jeho tradicích. K masopustu také patří dobré jídlo. Proto malí Mravenci nejen koblížky ochutnali, ale také perfektně zahráli pohádku „O Koblížkovi“. Toto období vyvrcholilo masopustním karnevalem, který jsme si všichni moc užili.

Na konci měsíce jsme zavítali do tématu „Čím budu, až vyrostu“. Dětem jsme přiblížili různé druhy povolání. Vyprávěli si o povolání jejich rodičů a čím by rády byly, až vyrostou. Také nás v naší školce navštívil Hasičský záchranný sbor z Přelouče. Hasiči děti seznámili se svou prací, ale i s hasičskou technikou, kterou si děti mohly prohlédnout i rukama. Při této návštěvě byly také děti poučeny o bezpečném chování a ochraně zdraví. Ve spolupráci s rodiči ve školce proběhly další zajímavé návštěvy a besedy. Přijel za námi pan Janata, který dětem přivezl nejen obrovský traktor ukázat a osahat, ale dozvěděli jsme se mnoho užitečného o jeho práci. Přivítali jsme i pana Šikla, který dětem připravil interaktivní zábavu, aby jim přiblížil jeho povolání elektromechanika. Děkujeme všem ostatním rodičům za nabídky, které se nám jednoduše do programu už nevešly.

Teď už se všichni těšíme na příchod jara a plavecký kurz, který v březnu zahajujeme.

Vaši Mravenci


Publikováno 3. 3. 2023 10:05

Naše MŠ - leden 2023

Po Novém roce se naši Mravenci ve školce sešli v hojném počtu. První týden jsme si povídali o prožitých Vánocích, dárcích od Ježíška a seznámili jsme se s tradicí příchodu Tří Králů.

V dalším týdnu se Mravenci učili pečovat o naše ptactvo. Vyráběli lojové koule, krmítka a naučili  se poznávat ptáčky, kteří přilétají v zimě do krmítek.

Protože konečně přišla pravá zima a napadl sníh, volba dalšího tématu byla jasná „Mravenci a zimní radovánky“. Při pobytu venku si sněhu děti opravdu užívaly. Koulovaly se, stavěly sněhuláky a také jezdily na pekáčích. Povídali jsme si o znacích zimy, tvořili, malovali a zdobili zimními výkresy interiér školky. Také jsme uspořádali malou módní přehlídku na téma „Zimní móda“. Děti tak  získaly povědomí o ochraně našeho těla v mrazivém počasí a tím jsme pozvolna přešli na další téma „Naše tělo“, kterému se budeme věnovat i na začátku měsíce února. Naši malí Mravenci již poznají části lidského těla, kostru, orgány a jejich funkci. Při tomto tématu často využíváme vzdělávací program „Lidské tělo“ na interaktivním panelu. V neposlední řadě si budeme povídat o tom, jak o tělo pečovat a osvojovat si dovednosti k podpoře zdraví a bezpečnosti.

V měsíci lednu nás ve školce navštívil program Zdravé nožičky a loutkové divadlo Jiřího Polehni.

 

S přáním hezkých dnů zdraví vaši Mravenci


Publikováno 10. 2. 2023 13:07