Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


 

Naše MŠ - prosinec 2023

Prosinec v naší školce

Ve středu 11. prosince se naší školní zahradě vypukla akce, na kterou jsme se týdny ve školce připravovali. Rodiče spolu s dětmi vyráběli, všichni se zapojili. Ano, jednalo se o tradiční vánoční jarmark. Tato událost byla plná veselí, vánoční atmosféry a naplněna očekáváním našich malých Veverčat. Naši malí šikulové se s předstihem a s obrovským nadšením pustili do výroby vlastních vánočních výrobků, které následně prezentovali na jarmarku.

Pro všechny návštěvníky jarmarku bylo připraveno bohaté občerstvení. Rodiny si mohly pochutnat na lahodných dobrotách a sdílet radostné okamžiky.

Už od samého začátku akce nás přivítaly děti veselým zpěvem koled a vánočními básničkami. Jejich spontánnost a radost byly nakažlivé a vytvořily nezapomenutelný začátek našeho vánočního jarmarku. Svým vystoupením nám všem Veverčata připomněla, že Vánoce jsou především o radosti a lásce.

Celou dobu trvání jarmarku nás provázel orchestr složený z kolegů Josefa Pecky a několika členů skupiny Technics. Jejich melodie vytvořily příjemnou kulisu a doladily atmosféru akce. Kapela tak přispěla k tomu, že byl náš jarmark ještě výjimečnější.

Na naší školní zahradě se podařilo vytvořit prostor plný lásky, radosti. Tato vánoční událost předčasně rozzářila naše srdce a připravila nás na blížící se sváteční období.

Jarmark nejenže přinesl radost a tvořivost, ale také v nás probudil vánoční těšení, které se stalo námětem pro následující dny ve školce. Děti se s nadšením ponořily do povídání o Ježíškovi, poslouchaly jeho příběh a sdílely dojmy a očekávání z blížících se Vánoc. Všem, kteří nakoupili a podpořili tak děti naší MŠ moc děkujeme.

Velmi jsme si užili společné pečení cukroví, kde každý malý kuchař měl příležitost projevit svou kreativitu a dovednosti. Navíc jsme vyráběli originální vánoční přáníčka, která se stala milým dárkem pro jejich blízké.

Vrcholem těšení se stala návštěva Ježíška, který zahalil naši školku do magie Vánoc a nadělil dětem do školky nové hračky a stavebnice. Jeho návštěva nám přinesla další radostné okamžiky, a my jsme si společně užívali kouzlo vánočního období.

Všem čtenářům přejeme krásné prožití Vánoc a do nového roku mnoho štěstí a zdraví.

Vaše Veverčata


Publikováno 21. 12. 2023 10:40

Naše MŠ - říjen, listopad 2023

Podzim v naší školce

S přicházejícím podzimem se naše Veverčata přesunula z ovocného sadu do zahrádek. Ochutnávali jsme zeleninu, tvořili a připravili si  různé vynikající saláty.

Začátkem října nás svou návštěvou potěšil klaun Eddie. Show to byla velkolepá, plná zábavy a triků. Pobavila nejen všechna Veverčata, ale i dospěláky.

Protože se chystala velká událost pro nové občánky obce Valy, tak i my jsme se tomuto tématu věnovali. Vítání občánků se uskutečnilo v naší školce, a tak jsme jí vyzdobili v duchu této zvláštní příležitosti. Secvičili jsme krátké pásmo básniček a písniček a vyrobili jsme krásná přání pro naše nejmenší a jejich rodiče.

Další týden jsme se věnovali lesu, a to především stromům a jejich plodům.  Stromy jsme nejen poznávali, ale také jsme pozorovali změny v přírodě. Jehličnaté a zbarvující se listnaté stromy jsme poznávali především na vycházkách.

Poslední říjnové dny patřily svátku Halloween a strašidlům. Opět jsme naši školku „převlékli“ a vyzdobili především okna lucernami z vydlabaných dýní. Poslední týden vyvrcholil strašidelným karnevalem. Veverčata soutěžila, tančila a mlsala, zkrátka si užívala bezva dopoledne, zpestřené návštěvou divadla Pernštejni.

Poslední říjnový den nám zahrálo strašidelnou pohádku divadlo
„U dvou sluncí“.

Tento měsíc nás také s výchovně vzdělávacím programem
„Ptáci“ navštívila lektorka. Děti byly seznámeny s některými druhy našeho ptactva a už ví, kteří ptáčci na podzim odlétají do teplých krajů a o které se musíme v zimě postarat.

Poslední říjnovou středu jsme se museli rozloučit se „školou sportu“. Při lekcích Veverčata rozvíjela nejen fyzickou zdatnost, ale také si vyzkoušela několik druhů sportů, jako florbal, volejbal, basketball, atd. S trenéry to bylo „bezva“ a tímto jim děkujeme.

Po halloweenském týdnu si Veverčata opět skočila do lesa. Tentokrát jsme se seznamovali s volně žijícími zvířátky, ale především jak se připravují na zimu. Teď už Veverčata vědí, kteří zvířecí kamarádi celou zimu spí, kdo si dělá zásoby a kterým zvířátkům musíme v zimě pomáhat.

Další téma neslo jméno  „Veverčata a dráček Papíráček“. V tomto týdnu jsme si procvičili především barvy, geometrické tvary, početní řadu a předškoláci i číslice.

V polovině listopadu se uskutečnila předvánoční dílnička s maminkami a dětmi. Díky maminkám a ručičkám jejich šikovných dětí vznikly překrásné a originální výrobky, které se na vánočním jarmarku budou prodávat samy.

Teď už nás čeká advent a my už se na tento kouzelný čas moc těšíme. V neposlední řadě Vás všechny srdečně zveme, na vánoční jarmark, který se uskuteční 11.12.2023 v 16 hodin na zahradě naší školky. Přijďte se potěšit, nasát vánoční atmosféru a udělat si radost krásnou vánoční dekorací.

Moc se na Vás těšíme.

Vaše Veverčata


Publikováno 4. 12. 2023 13:41

Naše MŠ - září 2023

Září v naší školce

Prázdniny nám všem utekly závratným tempem a už se zase scházíme v naší školce. Pro letošní školní rok jsme třída Veverčat a tomu jsme přizpůsobili výzdobu interiéru celé školky.

V září jsme se plní elánu přivítali, seznámili se s novými dětmi a vzpomínali na prázdniny. Začátek školního roku je pro některé nové děti složitý, ale naši noví mladí kamarádi byli postupně plně začleněni do kolektivu Veverčat. O to se nepostarali pouze paní učitelky a asistentky, ale také starší děti, které k nám už chodí několikátým rokem. Teď už víme, že jsme vše překonali a že se do školky a na kamarády každé ráno moc těšíme.

V prvních týdnech adaptace jsme si hodně povídali, hráli si, ale především jsme se seznamovali s pravidly a bezpečností. Celé září nám počasí přálo, a tak jsme hodně času „řádili“ na školní zahradě.

Od 13. září nás pravidelně navštěvují trenéři a „škola sportu“. Všechna Veverčata mají z pohybu radost a „cvíčo“ je moc baví.

V polovině měsíce proběhla ve spolupráci s rodiči důležitá akce pod názvem „Natírání domečku“. Tatínkové oblékli pracovní oděv, chopili se štětců a během chvíle byl náš domeček na hračky zase jako nový. A aby tato akce nebyla jen o práci, naplnili jsme svá bříška opečenými špekáčky a zazpívali si při kytaře. Všichni jsme si toto setkání velmi užili.

Poslední týden se Veverčata přesunula do ovocného sadu. Poznávali jsme ovoce z našich zahrad, ale i ovoce exotické. Plody jsme ochutnávali, poznávali podle vůně a pomocí hmatu.

V září nás také navštívilo divadlo Pernštejni s krásnou loutkovou pohádkou.

Léto nám skončilo a podzim přichází, ale my máme velké plány, takže se je na co těšit.

Mějte krásné dny, Vaše Veverčata.


Publikováno 2. 10. 2023 14:07

Začínáme

VÍTÁME VŠECHNY DĚTI I RODIČE DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

 

A SRDEČNĚ ZVEME VŠECHNY NA ZAHAJOVACÍ SCHŮZKU, KTERÁ SE KONÁ 6.9. OD 15:45 HODIN. VAŠE ŠKOLKA


Publikováno 31. 8. 2023 12:46

Naše MŠ - červen 2023

Červen v naší školce

Červen je za námi a tím i celý školní rok. Ale ani poslední měsíc jsme se nenudili.

Prvního června jsme oslavili Den dětí a to cestou za pokladem. Samozřejmě najít poklad nebylo úplně jednoduché a děti cestou musely plnit různé úkoly a vyřešit několik hádanek. Naši malí Mravenci jsou šikulové, a tak byl poklad plný dárečků a sladkostí pro ně skvělou odměnou za jejich snahu a píli.

Začátkem měsíce jsme se věnovali tématu „Život včel“. Děti tak pochopily, proč jsou včely užitečné, jak to v úlu chodí a co má která včelka na práci. K tomuto tématu nás také navštívila lektorka se vzdělávacím programem.

Následující dva týdny se naši Mravenci věnovali tématu „Doprava a bezpečnost“. Nejenom, že jsme si povídali o dopravních prostředcích, ale také jsme se učili poznávat dopravní značky a pravidla silničního provozu. Součástí bloku byla i návštěva strážníků MP Přelouč. Děti měly možnost prohlédnout si policejní auto a byly strážníky poučeny o bezpečnosti na ulici.

Naši nejstarší Mravenci se již po prázdninách stanou školáky, a proto byl červen i ve znamení loučení. Osmého června proběhla zahradní slavnost a šerpování předškoláků. Na této slavnostní události nechyběly samozřejmě všechny děti, jejich rodiče i prarodiče. A abychom si to pořádně užili, potěšil nás Bublinář se svou show. Tvoření bublin si také vyzkoušely všechny děti a moc je to bavilo. A co by byla zahradní party bez skvělého pohoštění, které bylo v režii našich maminek.

Poslední dny jsme si povídali o nadcházejících prázdninách, hráli si, užívali hezkého počasí na školní zahradě, koupali se v bazénku, řádili v mlhovišti a společně se těšili na letní prázdniny.

Všem čtenářům přejeme krásné prosluněné léto a těšíme se v novém školním roce.

Vaši Mravenci


Publikováno 3. 7. 2023 13:00

Naše MŠ - květen 2023

Květen v naší školce

Květen nám utekl a my jsme si ho moc užili.

V prvním týdnu jsme navázali na předchozí téma „Den země“. Naši malí Mravenci se proto ocitli ve vesmíru. Povídali jsme si, prohlíželi encyklopedie a také „skoukli“ dokumentární videa. A aby děti vnímaly téma Vesmír ještě lépe, tak jsme si na něj i zahráli.

Další týden patřil maminkám. Děti o svých maminkách vyprávěly: „Jaká je, co ráda jí, co ráda dělá, jak vypadá, atd.“ A nemůžeme se divit, že pro každého je právě ta jeho maminka nejlepší a nejkrásnější. Aby se děti svým maminkám za péči a trpělivost odměnily, vyrobily ke Dni matek krásná přáníčka a ještě je obdarovaly svými fotografiemi.

Následující týden Mravenci zavítali mezi domácí zvířata. Už bezpečně umějí pojmenovat všechna hospodářská zvířátka a jejich mláďata. Také vědí, proč některá zvířata chováme a jaký z nich máme užitek. Mezi domácí zvířata patří i mazlíčci a aby nezůstalo pouze u povídání a prohlížení obrázků, navštívila naši školku morčátka, suchozemská želvička a kočička. Dopoledne se zvířátky si děti užily a hezky se o ně postaraly.

Tento týden jsme si od zvířátek na jeden den odskočili do Pekla. Na Čertovině se dětem moc líbilo. Čertice naše Mravence v čertí škole pořádně vyzkoušela a také je přivítal sám vládce pekel Lucifer. Celý výlet jsme zakončili výborným obědem.

Závěrem měsíce jsme odletěli do říše hmyzu. Hmyz je všude kolem nás a toho jsme museli pořádně využít. Proto jsme oprášili lupy a zvětšovací kukátka, která jsme využívali především při pobytu venku. Svou návštěvou nás také potěšila lektorka se vzdělávacím programem „Motýli“. Na toto téma jsme navázali a začali si povídat o životě včel.

V květnu nás také navštívilo divadlo Pernštejn a logopedické divadlo Žofka.

Teď už je před námi poslední měsíc před letními prázdninami. A o tom, jak jsme ho prožili brzy zase napíšeme.

 

Vaši Mravenci


Publikováno 5. 6. 2023 13:42