Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - leden,únor 2024

Naše MŠ - leden,únor 2024

Zima v naší školce

Všechna Veverčata Vás zdraví a přináší informace o dění v naší školce.

V novém roce jsme se po prožitých svátcích zase ve školce všichni sešli a na uplynulé období navázali tématem příchodu Tří králů. Nejen že jsme si o Třech králích povídali, ale tentokrát jsme se ve spolupráci s Charitou Přelouč Tříkrálové sbírky i zúčastnili. Děti byly nadšené, že se mohly zapojit a získat peníze pro dobrou věc.

Zima byla v plném proudu, proto jsme na toto téma hodně tvořili a malovali. Zimní dekorace tak vyzdobily interiéry naší školičky.

V dalším týdnu jsme věnovali pozornost našim ptáčkům. Veverčata se učila poznávat některé druhy ptactva. Ptáčky jsme pozorovali u krmítka na školní zahradě a při vycházkách. Také jsme vyrobili lojové koule, abychom nakrmili ptáčkům bříška.

Následující dva týdny jsme s dětmi objevovali tajemství lidského těla a učili se, jak pečovat o své zdraví a pohodu. Veverčata se dověděla o stavbě lidského těla, jeho částech, orgánech a jejich funkci. Dalším zajímavým tématem, které jsme prozkoumávali, byly smyslové orgány. Děti objevily, jak funguje zrak, sluch, čich a hmat.

Veselí, smích a radost, to vše je Masopust v naší školce. Masopustní karneval byl plný her a soutěží, které rozvíjeli dětskou kreativitu a pohybové dovednosti. Samozřejmě nechyběly ani tradiční masopustní pokrmy.

Už v předškolním věku je důležité, aby se děti seznámily s různými druhy povolání a vnímaly jejich smysl. Po dobu dvou týdnů jsme si hráli na různé profese a osvojovali jsme si jejich náplň. Během tohoto bloku jsme si do MŠ pozvali vojáka AČR a paní kadeřnici, aby dětem přiblížili, co jejich povolání obnáší. Veverčata také navštívila v roli zákazníků místní prodejnu potravin a seznámila se s profesí prodavačky. Vyzkoušela si povolání pizzaře, módního návrháře obuvi, zahradníka, kuchaře…..

V půlce měsíce února naše Veverčata zahájila plavecký kurz v Žabáčkovi v Přelouči. Takže každý pátek hup do plavek a jede se „plavčit“.

Zima nám přinesla spousty zážitků a příjemných chvil. Ale jaro už klepe na dveře a my se na toto roční období moc těšíme.

Mějte hezké dny, Vaše Veverčata.