Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - únor 2023

Naše MŠ - únor 2023

Únor v naší školce

Na začátku února se naši malí Mravenci seznamovali se zdravými životními návyky a osvojovali si poznatky k podpoře zdraví. K tématu nás navštívila lektorka s enviromentálním vzdělávacím programem zaměřeným na „Bylinky“. Děti se tak seznámily s některými druhy bylin, jejich vůní a využitím. Měly možnost si samy vyrobit voňavý polštářek, který jim dělá radost v jejich domovech. K programu bylo připraveno několik pohybových a didaktických her. Tento měsíc nás potěšilo i logopedické divadlo s pohádkou „O pejskovi, kterému nešlo štěkat“.

Únor je ve znamení masopustu, proto i my jsme se po dobu dvou týdnů tomuto tématu věnovali. Vyráběli jsme, malovali a povídali si o masopustu a jeho tradicích. K masopustu také patří dobré jídlo. Proto malí Mravenci nejen koblížky ochutnali, ale také perfektně zahráli pohádku „O Koblížkovi“. Toto období vyvrcholilo masopustním karnevalem, který jsme si všichni moc užili.

Na konci měsíce jsme zavítali do tématu „Čím budu, až vyrostu“. Dětem jsme přiblížili různé druhy povolání. Vyprávěli si o povolání jejich rodičů a čím by rády byly, až vyrostou. Také nás v naší školce navštívil Hasičský záchranný sbor z Přelouče. Hasiči děti seznámili se svou prací, ale i s hasičskou technikou, kterou si děti mohly prohlédnout i rukama. Při této návštěvě byly také děti poučeny o bezpečném chování a ochraně zdraví. Ve spolupráci s rodiči ve školce proběhly další zajímavé návštěvy a besedy. Přijel za námi pan Janata, který dětem přivezl nejen obrovský traktor ukázat a osahat, ale dozvěděli jsme se mnoho užitečného o jeho práci. Přivítali jsme i pana Šikla, který dětem připravil interaktivní zábavu, aby jim přiblížil jeho povolání elektromechanika. Děkujeme všem ostatním rodičům za nabídky, které se nám jednoduše do programu už nevešly.

Teď už se všichni těšíme na příchod jara a plavecký kurz, který v březnu zahajujeme.

Vaši Mravenci