Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - březen 2023

Naše MŠ - březen 2023

Březen v naší školce

Haló, haló, opět se vám hlásí Mravenci s novinkami ze školky. Jaro se přiblížilo, proto naší malí Mravenci začali pilně pracovat na výzdobě oken a interiéru naší školky. Děti se také seznamovaly s přírodou a jejími proměnami. Při pobytu venku a vycházkách jsme pozorovali pučící stromy, keře a první jarní květiny. Protože se naši Mravenci těší na pravé jaro plné sluníčka, bylo na čase rozloučit se se zimou, a to starým zvykem, „vynášením Morany“.

Velikonoce jsou za dveřmi, a proto se děti seznámily s tradicemi, tradičním jídlem a opět se hodně tvořilo. Pod rukama dětí vznikaly překrásné kraslice a další velikonoční dekorace, které ozdobí jejich domovy. Mravenci jsou opravdu šikovní, proto jsme se pustili i do pečení velikonočního beránka.

V měsíci březnu jsme již zahájili plavecký výcvik v „Žabáčkovi“ v Přelouči. Lektorky výcviku děti seznamují s vodou a technikami plavání hravou formou. Plavání si děti užívají.

V prvním jarním měsíci nás přijelo do školky potěšit hned několik divadel: Divadlo Pernštejni, Divadlo U dvou sluncí a logopedické divadlo Žofka.

S přáním hezkých Velikonoc se loučí vaši Mravenci.