Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - leden 2023

Naše MŠ - leden 2023

Po Novém roce se naši Mravenci ve školce sešli v hojném počtu. První týden jsme si povídali o prožitých Vánocích, dárcích od Ježíška a seznámili jsme se s tradicí příchodu Tří Králů.

V dalším týdnu se Mravenci učili pečovat o naše ptactvo. Vyráběli lojové koule, krmítka a naučili  se poznávat ptáčky, kteří přilétají v zimě do krmítek.

Protože konečně přišla pravá zima a napadl sníh, volba dalšího tématu byla jasná „Mravenci a zimní radovánky“. Při pobytu venku si sněhu děti opravdu užívaly. Koulovaly se, stavěly sněhuláky a také jezdily na pekáčích. Povídali jsme si o znacích zimy, tvořili, malovali a zdobili zimními výkresy interiér školky. Také jsme uspořádali malou módní přehlídku na téma „Zimní móda“. Děti tak  získaly povědomí o ochraně našeho těla v mrazivém počasí a tím jsme pozvolna přešli na další téma „Naše tělo“, kterému se budeme věnovat i na začátku měsíce února. Naši malí Mravenci již poznají části lidského těla, kostru, orgány a jejich funkci. Při tomto tématu často využíváme vzdělávací program „Lidské tělo“ na interaktivním panelu. V neposlední řadě si budeme povídat o tom, jak o tělo pečovat a osvojovat si dovednosti k podpoře zdraví a bezpečnosti.

V měsíci lednu nás ve školce navštívil program Zdravé nožičky a loutkové divadlo Jiřího Polehni.

S přáním hezkých dnů zdraví vaši Mravenci