Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - listopad a prosinec 2022

Naše MŠ - listopad a prosinec 2022Milí rodiče, ani na závěr roku se v naší školce nezahálí.

Na začátku listopadu jsme se ocitli v tématu „Skřítci a strašidla“. Právě při tomto tématu se děti seznámily se svátkem Helloween a tím získaly povědomí o tradicích jiných kultur. Povídali jsme si, dlabali dýně a zdobili školku strašidly. Děti si také velmi užily strašidelný karneval, kde si zasoutěžily, zatančily a užily si spoustu legrace.

V dalších dnech se Mravenci věnovali podzimní přírodě, jejím proměnám a dalšímu tvoření z přírodnin. Zima se blíží a venku napadl první sníh, proto se naši malí mravenci opět vrátili do lesa. Učili se poznávat volně žijící zvířata. Už vědí, která zvířátka celou zimu spí, která si dělají zásoby a kterým je potřeba v zimě pomáhat. Proto jsme několikrát při vycházkách navštívili nedaleký les s krmelcem, kam jsme přinesli kaštany a seno.

Podzim nám utekl jako voda a nastal adventní čas. Děti se podílejí na vánoční výzdobě školky a neustále něco tvoří. I naše mravence ve školce navštívil Mikuláš, anděl a čert. A i když čert vypadal na první pohled hrozivě, byl nakonec hodný a děti dostaly bohatou nadílku.

1. a 8. prosince proběhly vánoční dílničky. Poprvé tvořily maminky samotné, 8.12. šlo o společné tvoření rodičů s dětmi.

Děti si předvánoční atmosféru užívají. Zpíváme koledy a učíme se básničky s vánoční tématikou, pečeme cukroví a nejvíce ze všeho se těšíme na nekrásnější svátky v roce. Už i naši třídu zdobí vánoční stromeček, a tak se děti již nemohou dočkat, až nás ve školce navštíví Ježíšek.

 

Za všechny děti i zaměstnance školky Vám přejeme krásné Vánoce a v novém roce hodně štěstí a pevné zdraví.

Vaši mravenci.