Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - květen 2023

Naše MŠ - květen 2023Květen v naší školce

Květen nám utekl a my jsme si ho moc užili.

V prvním týdnu jsme navázali na předchozí téma „Den země“. Naši malí Mravenci se proto ocitli ve vesmíru. Povídali jsme si, prohlíželi encyklopedie a také „skoukli“ dokumentární videa. A aby děti vnímaly téma Vesmír ještě lépe, tak jsme si na něj i zahráli.

Další týden patřil maminkám. Děti o svých maminkách vyprávěly: „Jaká je, co ráda jí, co ráda dělá, jak vypadá, atd.“ A nemůžeme se divit, že pro každého je právě ta jeho maminka nejlepší a nejkrásnější. Aby se děti svým maminkám za péči a trpělivost odměnily, vyrobily ke Dni matek krásná přáníčka a ještě je obdarovaly svými fotografiemi.

Následující týden Mravenci zavítali mezi domácí zvířata. Už bezpečně umějí pojmenovat všechna hospodářská zvířátka a jejich mláďata. Také vědí, proč některá zvířata chováme a jaký z nich máme užitek. Mezi domácí zvířata patří i mazlíčci a aby nezůstalo pouze u povídání a prohlížení obrázků, navštívila naši školku morčátka, suchozemská želvička a kočička. Dopoledne se zvířátky si děti užily a hezky se o ně postaraly.

Tento týden jsme si od zvířátek na jeden den odskočili do Pekla. Na Čertovině se dětem moc líbilo. Čertice naše Mravence v čertí škole pořádně vyzkoušela a také je přivítal sám vládce pekel Lucifer. Celý výlet jsme zakončili výborným obědem.

Závěrem měsíce jsme odletěli do říše hmyzu. Hmyz je všude kolem nás a toho jsme museli pořádně využít. Proto jsme oprášili lupy a zvětšovací kukátka, která jsme využívali především při pobytu venku. Svou návštěvou nás také potěšila lektorka se vzdělávacím programem „Motýli“. Na toto téma jsme navázali a začali si povídat o životě včel.

V květnu nás také navštívilo divadlo Pernštejn a logopedické divadlo Žofka.

Teď už je před námi poslední měsíc před letními prázdninami. A o tom, jak jsme ho prožili brzy zase napíšeme.

 

Vaši Mravenci