Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - duben 2023

Naše MŠ - duben 2023Duben v naší školce

Po Velikonocích jsme se zase ve školce všichni sešli plní zážitků z prožitých svátků a koledy.

Čas zápisu do školy se pomalu blížil, proto téma na nadcházející dva týdny bylo jasné. Naši Mravenci si o škole nejen povídali, ale také jsme si na školu hráli. Ukázali jsme si školní pomůcky, desky s písmenky, čítanku, sešity, písanky a jiné. K prohlubování znalostí a dovedností jsme opět často využívali interaktivní tabuli se vzdělávacími programy. Někteří z našich předškoláků se pochlubili svými aktovkami a penály, které již mají připravené do školy. Mohlo by se zdát, že toto téma bylo pouze pro naše nejstarší Mravence, ale do všech činností se se zájmem zapojovaly i mladší děti.

22. dubna jsme oslavili Den Země. Proto i Mravenci zavítali do tématu ekologie a ochrany přírody. V posledním týdnu měsíce dubna nás čekalo tradiční „pálení čarodějnic“. Takže jsme téma o ochraně naší Země na pár dnů opustili a vrátíme se k němu zase v květnu.

Při těšení na čarodějnice naši Mravenci hodně tvořili a vyráběli. Na závěr jsme uspořádali čarodějnický rej. Naše školka se v tento den proměnila v čarodějnické doupě, kde se čarovalo, tancovalo, soutěžilo a také nemohly chybět sladké odměny a občerstvení.

V dubnu jsme také ukončili plavecký kurz. Mravenci si to v bazénu užili a určitě zdokonalili své plavecké dovednosti.

V tomto měsíci nás také navštívilo logopedické divadlo Žofka a divadlo pana Polehni.

Teď už se těšíme na dny plné sluníčka a nejvíc na náš školkový výlet do Pekla Čertovina.

Mějte hezké dny, Vaši Mravenci.