Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - červen 2023

Naše MŠ - červen 2023

Červen v naší školce

Červen je za námi a tím i celý školní rok. Ale ani poslední měsíc jsme se nenudili.

Prvního června jsme oslavili Den dětí a to cestou za pokladem. Samozřejmě najít poklad nebylo úplně jednoduché a děti cestou musely plnit různé úkoly a vyřešit několik hádanek. Naši malí Mravenci jsou šikulové, a tak byl poklad plný dárečků a sladkostí pro ně skvělou odměnou za jejich snahu a píli.

Začátkem měsíce jsme se věnovali tématu „Život včel“. Děti tak pochopily, proč jsou včely užitečné, jak to v úlu chodí a co má která včelka na práci. K tomuto tématu nás také navštívila lektorka se vzdělávacím programem.

Následující dva týdny se naši Mravenci věnovali tématu „Doprava a bezpečnost“. Nejenom, že jsme si povídali o dopravních prostředcích, ale také jsme se učili poznávat dopravní značky a pravidla silničního provozu. Součástí bloku byla i návštěva strážníků MP Přelouč. Děti měly možnost prohlédnout si policejní auto a byly strážníky poučeny o bezpečnosti na ulici.

Naši nejstarší Mravenci se již po prázdninách stanou školáky, a proto byl červen i ve znamení loučení. Osmého června proběhla zahradní slavnost a šerpování předškoláků. Na této slavnostní události nechyběly samozřejmě všechny děti, jejich rodiče i prarodiče. A abychom si to pořádně užili, potěšil nás Bublinář se svou show. Tvoření bublin si také vyzkoušely všechny děti a moc je to bavilo. A co by byla zahradní party bez skvělého pohoštění, které bylo v režii našich maminek.

Poslední dny jsme si povídali o nadcházejících prázdninách, hráli si, užívali hezkého počasí na školní zahradě, koupali se v bazénku, řádili v mlhovišti a společně se těšili na letní prázdniny.

Všem čtenářům přejeme krásné prosluněné léto a těšíme se v novém školním roce.

Vaši Mravenci