Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - květen,červen 2024

Naše MŠ - květen,červen 2024

Květen a červen v naší školce

Začátkem května jsme se věnovali našim maminkám. Veverčata vyrobila svým nejdražším k jejich svátku krásná přání a dárečky. O maminkách jsme si povídali, jak vypadají, jaké jsou, co rády dělají, kdy se smějí, proč mohou být smutné… Jedno je ale jisté, pro každého je právě ta jeho maminka nejkrásnější a nejhodnější.

Celé Česko žilo mistrovstvím světa v hokeji, takže i my jsme se k fandění připojili. Veverčata hrála hokej venku i uvnitř. Povídali jsme si o tom, že jsme Češi a co to znamená. Vymýšleli jsme básničku na podporu našeho teamu a zpívali „hokejovou hymnu“. Vyrobili jsme si dresy naší reprezentace, které jsme vyvezli i na společný výlet. V naší školce jsme přivítali hokejisty, kteří nám ukázali hokejovou výstroj. Protože jsme fandili z celého srdce, zapojili jsme se do soutěže o největšího hokejového fanouška. A světe div se, my to vyhráli! Podepsaný originální dres mistrů světa byl náš.

Dále jsme na několik dní zavítali do říše hmyzu. Druhy hmyzu jsme poznávali, povídali si o stavbě jejich těl a proč je hmyz užitečný. Hrou jsme si přiblížili vývoj motýla, život v úlu a mraveništi. Broučky jsme nepoznávali pouze na obrázcích, ale především při pobytu venku, pomocí lup a zvětšovacích kukátek.

Společný výlet se nám také vydařil. Tentokrát jsme navštívili Heroland – Zemi her. Park je plný zábavy a zážitků. Každé z dětí si tam zařádilo, ať už na dřevěném hradě, na trampolínách nebo čtyřkolkách. Po fyzických výkonech a lumpačení jsme výlet zakončili výborným obídkem.

Den dětí je v naší školce další příležitostí k oslavě. Letos jsme se rozhodli oslavit tento výjimečný den hledáním pokladu. Na každém stanovišti na cestě za pokladem byl připraven úkol, který rozvíjel např. fyzickou zdatnost nebo fantazii. Po úspěšném zdolání všech překážek a hádanek děti nalezly poklad ukrývající sladkosti a drobné hračky. Oslava pokračovala na školní zahradě mlsáním nanuků a soutěžemi. Oslava Dne dětí se vydařila a byla plná smíchu a zábavy.

Konec školního roku se pomalu blížil a tak nastal čas loučení s našimi předškoláky. Přestože se jednalo o loučení, naši zahradní slavnost jsme pojali zvesela a s humorem. Tomu i odpovídalo krátké vystoupení našich Veverčat. Při této příležitosti nás navštívil bublinář. Děti i dospěláci měli možnost vyzdobit se tetování v našem „tetovacím“ studiu a vyfotit se na památku ve fotokoutku. Pro všechny bylo připraveno občerstvení, o které se postaraly především naše šikovné maminky, kterým moc děkujeme.

Závěrem školního roku jsme se už společně těšili na prázdniny a letní dobrodružství. Veverčata si povídala, co je v létě čeká a kam pojedou. Také jsme si připomněli bezpečnost při sportu, koupání a na ulici. Hodně času jsme trávili na školní zahradě a při vysokých letních teplotách využívali k osvěžení mlhoviště a ráchali se v bazénku.

Také vám všem přejeme krásné léto se spoustou zážitků.

Vaše Veverčata