Úvod > Aktuálně > Naše MŠ - březen,duben 2024

Naše MŠ - březen,duben 2024

Jaro v naší školce

Jaro je v plném proudu a my si ho užíváme jak se patří…….

Březen je měsíc knihy, proto i my jsme se tomuto tématu věnovali. Veverčata nás seznamovala se svými oblíbenými knížkami, z kterých jsme si předčítali. Poznávali jsme pohádkové bytosti a hráli si divadelní a loutková představení. Veverčata si také vyrobila překrásné záložky do svých knih.

Jaro pomalu přicházelo a příroda se kolem nás probouzela. Začátek jara nám tentokrát přinesl opravdu teplé počasí, které nám poskytlo ideální příležitost pro různé vzdělávací venkovní aktivity. Během pobytu venku děti hledaly známky jara a pozorovaly měnící se stromy a první jarní květiny. Jaro nás také inspirovalo ve výtvarné činnosti a vydařené obrázky vyzdobily interiéry naší školky.

Svátky jara se pomalu blížily, proto jsme se pustili do velikonočního tvoření. Veverčata vyrobila překrásné kraslice a velikonoční dekorace, které následně zkrášlily jejich domovy. Jednou z aktivit bylo setí velikonočního osení. Tato činnost nebyla pouze zábavná, ale i vzdělávací. Nejenže  se děti naučily jak semínka sázet a starat se o ně, ale učily se také zodpovědnosti a trpělivosti.

Po Velikonocích jsme se ještě na pár dnů vrátili k jaru a přírodě. Zahradničení nám jde skvěle, proto jsme sázeli květiny a kvetoucími truhlíky ozdobili okna školky.

S příchodem jara se mnoho zvířat raduje z přírůstků do své rodiny. Rozhodli jsme se tedy věnovat čas poznávání domácích zvířat a jejich mláďat. S dětmi jsme si také povídali o životních cyklech, péči o zvířata a jejich významu pro člověka.

Naše předškoláky čekal zápis do základní školy. Nejstarší Veverčata se k zápisu už moc těšila, proto nastal čas prověřit si jejich dovednosti a znalosti. Také jsme si uspořádali zábavný a zároveň poučný den, během kterého jsme si zahrály na školu. Děti to natolik zaujalo, že si na školu hrály i o volných hrách a při pobytu venku. Díky tomu si mohly i vyzkoušet roli učitelky ve škole. Veverčata měla možnost prohlédnout si různé školní pomůcky, písanky, pracovní sešity a čítanky. Někteří budoucí prvňáčci se pochlubili aktovkami, které mají již připravené do první třídy.

22. dubna slavíme Den Země. Tento významný svátek jsme oslavili i v naší školce, a to řadou aktivit zaměřených na ochranu našeho životního prostředí. Veverčata se například učila rozeznávat druhy odpadů a správně je třídit. Oslava Dne Země byla příležitostí naučit se více o tom, jak přispět k lepšímu a zdravějšímu světu.

Konec dubna patřil tradičně čarodějnicím. Proto se naše školka proměnila v čarodějnické doupě. Naše malé čarodějnice a malí čarodějové připravovali kouzelné lektvary a učili se různá zaklínadla. Další den jsme uspořádali čarodějnický rej plný soutěží, cvičení s koštětem a tanečků.

Jaro nám přichystalo také několik divadelních představení. Potěšit nás s pohádkou přijelo divadlo Pernštejni a divadlo U dvou sluncí. Dále nás navštívilo mobilní planetárium s příběhem o ročních obdobích.

Celé jaro Veverčata jezdila plavat do bazénu Žabáček v Přelouči. Plavání bylo super a děti své plavecké dovednosti určitě zlepšily.

Konec školního roku se pomalu blíží, ale nás toho ještě hodně čeká ...

Přejeme všem hezké a prosluněné dny. Vaše Veverčata